Lepota prsi je v veliki meri odvisna od njene velikosti. Mnogi se s tem strinjajo, vendar se vsi ne morejo pohvaliti z dobrimi naravnimi sposobnostmi. V mladosti so dekleta pogosteje nezadovoljna z velikostjo mlečnih žlez, starejše ženske pa pogosteje nezadovoljne z obliko. Plastična kirurgija in povečanje prsi lahko pomagata popraviti starostne spremembe in prirojene značilnosti.
Povečanje prsi s pomočjo estetske kirurgije včasih povzroča mešane odzive, a kljub temu danes to ne bo nikogar presenetilo. Idealna oblika ženske ji ne daje le samozavesti in visokega samospoštovanja, temveč tudi občudujoče poglede drugih, številne pohvale in pozornost. Ne glede na to, kakšno oceno povzroči povečanje prsi, le ženska sama sprejme odločitev o potrebi po takšni operaciji. In sodobna plastična kirurgija in tehniko povečanja prsi zagotavljajo ne le učinkovit rezultat, ampak tudi varnost tako za mlečne žleze kot za celotno telo kot celoto. Inovativni vsadki so izdelani iz posebej trpežnih materialov, ki jih tkiva dobro sprejmejo, se popolnoma prilagodijo telesu in se z njim združijo.
Povečanje prsi. Fotografije pred in po operaciji
Povečanje dojk: osnovne informacije o vsadkih
Povečanje prsi v medicinskem jeziku se imenuje "endoprostetika". Danes je povečanje prsi vsaditev vsadkov v mlečno žlezo, ki vam omogoča prilagajanje velikosti in oblike. Za trenutek se je vredno vrniti v zgodovino in primerjati povečevanje dojk nekoč in danes.
Do sedaj nekateri bolniki zmotno menijo, da je povečanje prsi z vsadki precej nevaren postopek. Mnogi se spomnijo, da so prsi povečevali z injekcijami, s katerimi so mlečno žlezo napolnili s silikonom ali gelom. Ta metoda ni zagotovila trajnega rezultata - gel se je razširil, se ni dobro ukoreninil in povzročil vnetje. Učinek povišanja je bil kratkotrajen, po njem pa je bila potrebna dodatna terapija za odpravo negativnih posledic. A vse to je preteklost - sodobni plastični kirurgi uporabljajo metodo endoprostetike (povečanje) dojke, ki je odpravila tveganja in slabosti injekcijske metode.
Povečanje prsi z vsadki zagotavlja ne le zajamčen učinek, ampak tudi varnost tega postopka na splošno. Vsadki so varno pritrjeni v tkivih, ne povzročajo zavračanja telesa ali alergijskih reakcij in omogočajo doseganje naravnega in estetskega rezultata.
Klinične raziskave so dokazale, da so sodobni vsadki popolnoma zanesljivi. Prenesejo skoraj vsako travmo, kar pomeni, da tudi v izjemnih primerih, ob močnem padcu ali udarcu v predel prsnega koša, proteze ne bodo počile, se deformirale ali razširile. Poleg tega je gelno polnilo vsadkov tako gosto, da se preprosto fizično ne more razširiti po telesu.
Sodobni vsadki, ki se uporabljajo za povečanje prsi, so razdeljeni na anatomske in okrogle. Prve vam omogočajo, da dosežete najbolj naraven rezultat, saj posnemajo pravo obliko mlečnih žlez, druge ustvarijo lepo zaobljeno obliko visokih in "mladostnih" prsi. Prostornina vsadkov je lahko različna: od 80 ml do 800 ml, kar vam omogoča, da izberete najprimernejši vsadek za vsako žensko in izvedete povečanje prsi za 2 velikosti in več.
Povečanje prsi: priprava in rehabilitacija
Povečanje prsi zahteva nekaj priprav. Pred postopkom povečanja bolnik opravi vrsto testov in opravi diagnostiko. Namen teh dejanj je potrditi, da operacija povečanja prsi ne bo povzročila negativnih posledic za žensko.
Bodite previdni, če vam klinika ni ponudila predhodnih preiskav! Če je klinika pripravljena izvesti želeno operacijo dobesedno danes ali jutri, ne verjemite takim zdravnikom, ker je treba povečanje prsi opraviti izključno po pregledu, potem je mogoče zagotoviti uspešen izid operacije in varnost za zdravje.
Poleg predhodnih pregledov mora zdravnik bolnika seznaniti z različnimi omejitvami, ki jih je treba upoštevati pred operacijo in po njej. Na primer, začasno je treba prenehati jemati nekatera zdravila, ki vplivajo na strjevanje krvi. Mnogi zdravniki vztrajajo pri popolni opustitvi kajenja in alkohola vsaj 2 tedna pred operacijo. Zelo pomembno je, da korekcijo telesne teže, če jo načrtujete, opravite pred operacijo, ker. . . po njej lahko nenadne spremembe teže negativno vplivajo na končni rezultat. Na splošno je treba v predoperativnem pogovoru s kirurgom podrobno govoriti o jemanju zdravil, življenjskem slogu, slabih navadah, kroničnih boleznih in drugih odtenkih, ki vplivajo na izid operacije.
Plastično povečanje prsi pomeni še eno pomembno pripravljalno fazo - izbiro vsadka, pa tudi lokacijo njegove namestitve in način dostopa. Te odločitve se praviloma sprejemajo skupaj s pacientko, odvisno od številnih dejavnikov: ali namerava ženska roditi in dojiti, kakšen rezultat pričakuje, naravne fizične značilnosti pacientke itd.
Obdobje rehabilitacije po operaciji povečanja zahteva nošenje posebnih kompresijskih oblačil, ki pospešijo in izboljšajo obdobje okrevanja. Za izbiro perila poskrbite vnaprej, pri tem pa vam bodo z veseljem pomagali tudi strokovnjaki.
V prvih dneh po endoprotetiki lahko mlečne žleze bolijo in se zdijo prevelike, po odpravi otekline pa se bo volumen zmanjšal. Tudi bolečina izgine v 8-10 dneh po operaciji in jo po potrebi zlahka ublažimo s protibolečinskimi tabletami. Zadebelitev in pordelost pooperativnih brazgotin v prvih dveh mesecih po povečanju prsi je normalna reakcija telesa; v 5-8 mesecih pobelijo in postanejo skoraj nevidne.
V sodobni kliniki je posebna pozornost namenjena vsakemu kirurškemu posegu, vključno z mamoplastiko. Povečanje prsi se izvaja v skladu z vsemi standardi, s skrbno pripravo in obdobjem rehabilitacije. Skrb za bolnika je za prave specialiste vedno na prvem mestu.
Povečanje dojk: izbira kirurškega pristopa in mesta vgradnje implantata
Uspešnost povečanja dojk je v veliki meri odvisna od pravilne izbire mesta namestitve implantata in kirurškega pristopa, ki kirurgu omogoča, da »pride« do tega mesta. Izbrano metode za povečanje prsi v veliki meri določajo, kakšen bo rezultat, kje bodo brazgotine, ali bo ženska ohranila sposobnost dojenja itd.
Implantat lahko namestite:
- Pod mišico - vsadek je zanesljivo zaščiten s prsno mišico in tkivom same mlečne žleze, kar preprečuje njeno palpacijo in premik.
- Pod fascijo velike prsne mišice - metoda zagotavlja dodatno fiksacijo vsadka.
- Pod žleznim tkivom - uporablja se, kadar je dovolj mehkega tkiva in majhna velikost mlečnih žlez.
- S kombinirano metodo v dveh ravninah, ko je zgornji del vsadka nameščen pod veliko prsno mišico, spodnji del pa pod žlezno tkivo. Nekateri strokovnjaki menijo, da vam ta metoda omogoča varno pritrditev vsadka in preprečevanje njegove palpacije.
Na izbiro metode vplivajo telesni podatki pacientke: položaj mlečnih žlez, prisotnost povešenih dojk (ptoza), elastičnost in čvrstost kože, izraženost prsnih mišic itd.
Povečanje prsi se izvaja z rezom, katerega lokacija se imenuje kirurški pristop. Da bi zagotovili, da pooperativni šiv ni viden radovednemu očesu, se zareze običajno izvajajo v naravnih gubah telesa. Obstajajo trije načini dostopa do operacije povečanja prsi.
Najpogostejša, priročna in nizko travmatična metoda dostopa je inframamarni rez. Kot že ime pove, rez naredi kirurg pod mlečno žlezo v naravni gubi telesa in mu omogoči najboljši možni pogled in dostop. Na ta način tkivo dojke praktično ni poškodovano, pooperativna brazgotina je komaj opazna in skrita pred radovednimi očmi.
Periareolarni (peripapilarni) rez je narejen vzdolž roba areole, odlično skrije pooperativno brazgotino in zagotavlja dober dostop kirurgu, vendar se ne uporablja tako pogosto, kerPrimerno samo za ženske, ki ne načrtujejo nosečnosti po operaciji. Zarez v bližini bradavice prekine mlečne kanale in dojenje postane nemogoče.
Druga metoda dostopa, ki vam omogoča zanesljivo skrivanje brazgotine, je aksilarni rez. Vendar se redko uporablja, ker . . . velika razdalja med pazduho in mlečno žlezo oteži kirurgu dostop do območja posega.
Koliko stane povečanje prsi?
Koliko stane operacija povečanja prsi? vprašanje, ki skrbi mnoge bolnike. Stroški povečanja prsi ni poceni, nizke cene za takšno operacijo pa bi morale prej vznemiriti kot razveseliti. Lahko uporabite nekvalitetne vsadke, zastarelo opremo in materiale ali pa operacijo opravite pri kirurgu začetniku – vse to bo znatno zmanjšalo stroške povečanje prsi. Cena operacija bo precej privlačna, vendar se tveganje za zaplete in nezadovoljive rezultate znatno poveča. Mimogrede, povečanje prsi v prestolnici ne stane vedno več kot v regijah, saj so stroški operacije skoraj povsod enaki. Toda kakovost storitev v prestolnici je pogosto veliko višja kot v regionalni klinike za povečanje prsi.
Povečanje prsi, katerega stroški vključujejo tudi ceno vsadkov, zahteva skrbno pripravo, izkušnje in visoko usposobljenost kirurgov, uporabo najsodobnejše opreme, visokokakovostne anestezije in materialov. Zato ne smete varčevati na lastni lepoti in še posebej na zdravju.
Za vsako pacientko klinika razvije individualni program korekcije prsi, ki vključuje pripravljalno obdobje, kirurški poseg in rehabilitacijo. Stroške operacije običajno izračuna kirurg na prvem brezplačnem posvetu. Sodobna klinika krije začetne stroške, tako da lahko brezplačno obiščete plastičnega kirurga, ki vam bo podrobno povedal o vseh niansah povečanja prsi, izbral vsadek za vas in svetoval glede kakršnega koli vprašanja.
Operacija povečanja dojk ni le spreminjanje oblike in velikosti mlečnih žlez. To je priložnost za vsako žensko, da se izboljša, znebi skrbi glede svojega videza in najde harmonijo. Glede na raziskave se mnoga dekleta menijo za nesrečne zaradi dejstva, da niso zadovoljne z obsegom in obliko mlečnih žlez, in menijo, da je to razlog za številne njihove neuspehe. Mamoplastika vam omogoča modeliranje mlečnih žlez na zahtevo pacienta in dekle razbremeni ne le fizičnih pomanjkljivosti, ampak tudi nekaterih psiholoških težav.
Povečanje prsi: pogosta vprašanja
Vprašanje: Kaj se dogaja z vsadki med nosečnostjo in po njej in ali je po vgradnji vsadkov nevarno dojiti otroka?
Odgovor: Na žalost je nemogoče dati jasen odgovor, kako se bodo vaše dojke spremenile po porodu. Vsak organizem je individualen in nosečnost pri vsakem poteka drugače, kar vodi do različnih sprememb. Običajno se prsi po nosečnosti povečajo. Koliko se bodo prsi povečale z vgrajenimi vsadki, je odvisno tako od velikosti teh vsadkov kot od značilnosti telesa posamezne ženske.
Če je bila operacija povečanja prsi opravljena brez prereza mlečnih kanalov (kar se zgodi le pri izolamapilarni metodi dostopa), potem ženska ohrani možnost dojenja svojega otroka in kot kažejo študije, silikonski vsadki nimajo negativnega učinka na mleko in zdravje otroka.
Vprašanje: Ali je treba vsadke za povečanje prsi čez čas zamenjati?
Odgovori: Sami vsadki, ki se uporabljajo za povečanje prsi, nimajo roka uporabnosti in jih ni mogoče zamenjati. Ponovni poseg je potreben v redkih primerih, ko implantat povzroča nelagodje ali je na kakršen koli način poškodovan.
Vprašanje: Rada bi šla na operacijo povečanja prsi in izgubila 5-7 odvečnih kg. Moj zdravnik pravi, da moram najprej shujšati, potem pa na operacijo. Zakaj?
Odgovor: Zdravnik ima prav, ob operaciji povečanja morate biti v formi, ki jo nameravate vzdrževati tudi v prihodnje. Spremembe teže ne bodo spremenile le deležev telesa, v katerega se, mimogrede, nova dojka morda ne bo "prilegala", ampak tudi stanje tkiva: dojka se lahko povesi, zmanjša ali, nasprotno, poveča v velikosti.
Vprašanje: Ali je možno povečanje prsi?
Odgovor: Če ste si že dali povečati prsi, vendar želite iz nekega razloga spremeniti njihovo velikost, potem je možno povečati dojke drugič. Bistvo operacije se ne bo spremenilo, tik pred namestitvijo novega vsadka bo potrebno odstraniti starega. Vendar se bo treba o izvedljivosti in izvedljivosti povečanja prsi pogovoriti s svojim kirurgom in se odločiti na podlagi njegovega mnenja.
Vprašanje: Pri kateri starosti ne morete več na operacijo povečanja prsi?
Odgovor: Povečanje dojk ne pomeni starostnih omejitev, pomembno je splošno zdravstveno stanje, tkiva, koža, prisotnost kroničnih bolezni itd. Kar je pri 50 letih mogoče za eno žensko, je pri 45 kontraindicirano za drugo.
Vprašanje: Ali je silikon v vsadkih varen?
Odgovor: Dodatne študije, katerih namen je proučevanje vpliva vsadkov na telo, so potrdile, da silikonski gel nikakor ne poveča tveganja za raka in druge bolezni dojk, ne vpliva na potek nosečnosti, razvoj dojenček v maternici in dojenje.
Vprašanje: Kdaj lahko spet telovadim po operaciji povečanja prsi?
Odgovori: V povprečju je obdobje rehabilitacije 4-6 tednov, po tem obdobju se ženske praviloma vrnejo v normalno življenje. Toda posebej v primeru telesne dejavnosti se ne smete zanašati na nasvete "izkušenih" ljudi ali informacije iz katerega koli vira. Edina oseba, ki ve, kdaj se lahko vrnete v telovadnico, je vaš zdravnik.
Omejevanje telesne dejavnosti je posledica več razlogov.
Prvič, znoj, ki se aktivno proizvaja med športom, je zelo škodljiv za pooperativne šive. To je tisto, kar je povezano z omejevanjem ne le telesne dejavnosti, ampak tudi izpostavljenosti soncu.
Drugič, operacija je za telo vedno stresna. In tudi če tega ne čutite več, telo potrebuje čas, da si opomore. Ne preobremenjujte se z nobeno telesno aktivnostjo (pa tu ne govorimo samo o športu), še posebej, če morate uporabiti zgornji del telesa. To bo, mimogrede, tudi pospešilo proces odprave otekline.
Tretjič, po športu se morate preprosto oprhati, voda na šivih v prvih 10-14 dneh pa je nezaželena.
Največja telesna aktivnost v prvih tednih po operaciji je lagodna hoja, ki bo izboljšala krvni obtok.
Vprašanje: Kdaj se lahko začnem sončiti po operaciji povečanja prsi?
Odgovori: Sam vsadek ne škoduje niti soncu niti solariju, vendar lahko pooperativne brazgotine opazno potemnijo, zato je med bivanjem na plaži v prvem letu po operaciji vredno zaščititi brazgotine pred sončno svetlobo. Poleg tega se izogibajte obisku plaž, dokler se brazgotine popolnoma ne zacelijo, saj. . . Nezaželeno je, da na njih pride znoj. Še nekaj, kar je vredno vedeti o izpostavljenosti soncu je, da se vsadek na soncu prav tako segreje, tako kot vaše telo, vendar se ohlaja veliko počasneje.
Vprašanje: Ali je po endoprotetiki možno nositi nedrček s spodnjicami?
Odgovori: Možno je, vendar ne prej kot 20 dni po operaciji. To je posledica dejstva, da spodnji del nedrčka pritiska na brazgotine, kar lahko povzroči njihovo nepopravljivo deformacijo.